Daugiau info:
| Operating voltage | 230 V AC |
| Frequency | 50 – 60 Hz |
| Stand-by consumption | ~0,9 W |
| Light measurement | Mixed light measurement |
| Number of channels | 1 |
| Type of contact | NO contact |
| Installation type | Ceiling mounting |
| Setting range brightness | 10 – 2000 lx Infinitely adjustable |
| Switching capacity light | 10 A (at 230 V AC, cos φ = 1), 3 AX (at 230 V AC, cos φ = 0.3) |
| Detection angle | 360° |
| Installation height | 2 – 3 m |
| Light switch-off delay | 5 s–20 min |
| Incandescent lamp load | 1000 W |
| Fluorescent lamp load (conventional) parallel-corrected | 400 VA 42 µF |
| LED lamp < 2 W | 25 W |
| LED lamp 2-8 W | 90 W |
| LED lamp > 8 W | 100 W |
| Lamps | Incandescent/halogen lamps, fluorescent lamps, Energy saving lamps, LEDs |
| Ambient temperature | +0 °C … +45 °C |
| Protection class | II |
| Type of protection | IP 41 (Sensor), IP 20 (power module) |