Savaitinis termostatas su OpenTherm
Daugiau informacijos rasite čia: RAMSES 856 top2 OT
| Operating voltage | 230 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Type of contact | NO contact |
| Installation type | Wall installation |
| Switching capacity | 5 x 5 (1) A Relay, 2 x 1 (1) A Relay: |
| Setting range temperature | +6 °C … +30 °C |
| Setting range frost protection | +6 °C … +15 °C |
| Flow temperature limit | +40 °C … +90 °C |
| Type of connection | 2-way conductor (BUS) room controller |
| Program | Weekly program, Daily program |
| Number of memory locations | 42 , max. 24 per program |
| Switching hysteresis | 2 – 20 K |
| Mixer runtime | 2 – 10 min |
| Suitable for SELV | No |
| Control types | 2 or 3 point |
| Mode of operation | Type 1 B as per EN 60730-1 |
| Power reserve | 4 hours |
| Stand-by consumption | ~1,1 W |
| Type of protection | IP 20 |
| Protection class | II according to EN 60 730-1 |