Daugiau info:
| Operating voltage | 230 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Installation height | 2 – 4 m |
| Installation type | Ceiling installation |
| Power consumption | ~0,5 W |
| Light measurement | Mixed light measurement |
| Setting range brightness | 30 – 3000 lx |
| Light switch-off delay | 10 s – 60 min |
| Type of contact light | Relay 230 V/10 A µ-contact |
| Lamps | Incandescent/halogen lamps, fluorescent lamps, Energy saving lamps, LEDs |
| Incandescent/halogen lamp load | 2300 W |
| Compact and flourescent lamps | 1150 VA (cos φ = 0,5) |
| Inrush current | max. 400 A / 200 µs |
| LED lamp < 2 W | 25 W |
| LED lamp 2-8 W | 70 W |
| LED lamp > 8 W | 80 W |
| Type of connection | Spring terminals |
| Ambient temperature | -15 °C … +50 °C |
| Type of protection | IP 54 (when fitted) |