Daugiau info:
| Operating voltage | 110 – 240 V AC |
| Frequency | 50 – 60 Hz |
| Installation height | 2 – 4 m |
| Installation type | Ceiling installation |
| Power consumption | ~0,5 W |
| Light measurement | Mixed light measurement |
| Setting range brightness | 5 – 1000 lx |
| Light switch-off delay | 30 s – 30 min |
| Lamps | Incandescent/halogen lamps, fluorescent lamps, Energy saving lamps, LEDs |
| Incandescent/halogen lamp load | 2000 W |
| Fluorescent lamp load (conventional) not corrected | 2000 VA |
| Fluorescent lamp load (conventional) parallel-corrected | 1300 VA 140 µF |
| Fluorescent lamp load (conventional) series-corrected | 2000 VA |
| Fluorescent lamp load (electronic ballast) | 1200 W |
| LED lamp < 2 W | 55 W |
| LED lamp 2-8 W | 180 W |
| LED lamp > 8 W | 200 W |
| Ambient temperature | -20 °C … +50 °C |
| Type of protection | IP 21 (Sensor), IP 20 (power module) |