Produkto kodas : 1010201
| Operating voltage | 230 V AC |
| Frequency | 50 – 60 Hz |
| Stand-by consumption | <0.5 W |
| Light measurement | Mixed light measurement |
| Number of channels | 1 |
| Colour | White |
| Switching output | Light |
| Installation type | Wall installation |
| Setting range brightness | 2 – 200 lx |
| Switching capacity | 10 A at 230 V AC, cos φ = 1 |
| Detection angle | 180° |
| Installation height | 2.5 – 4 m |
| Light switch-off delay | 2 s-30 min |
| Incandescent/halogen lamp load | 2300 W |
| Fluorescent lamp load (conventional) not corrected | 500 VA |
| Fluorescent lamp load (conventional) parallel-corrected | 500 W 60 µF |
| Fluorescent lamp load (conventional) series-corrected | 500 VA |
| Fluorescent lamp load (electronic ballast) | 500 W |
| Energy saving lamps | 500 W |
| LED lamp < 2 W | 50 W |
| LED lamp 2-8 W | 500 W |
| LED lamp > 8 W | 500 W |
| Lamps | Incandescent/halogen lamps, fluorescent lamps, Energy saving lamps, LEDs |
| Ambient temperature | -25°C … 45°C |
| Protection class | II |
| Type of protection | IP 55 |